Jdi na obsah Jdi na menu

Larnaka

7. 6. 2011
Larnaka.jpg
Zdroj: http://www.karierabezhranic.sk/

Larnaka patří mezi nejnavštěvovanější letoviska na ostrově Kypr. Leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Kypr. Je to klidné přístavní letovisko. Larnaka má mnoho pláží, které jsou dlouhé řadu kilometrů. Mají nádherně čistou vodu a jsou písčité i oblázkové. Pláže nabízejí mnoho sportovního vyžití a také hlavně odpočinek. Naleznete zde mnoho hotelů a ubytovacích zařízení, restaurací i obchodů. Larnaka je jako stvořená pro strávení klidné, romantické i rodinné dovolené.


Doprava
Larnaka je jednou z nejdůležitějších dopravních tepen ostrova. Je tu mezinárodní letiště, které v roce 2007 prošlo rekonstrukcí a také důležitý přístav. Po okolí můžete cestovat místní autobusovou dopravou, nebo si můžete půjčit také automobil. Využít můžete i taxislužby.


Zajímavá místa
Larnaka je zajímavým místem sama o sobě. Najdete zde kostel svatého Lazara, který byl postaven na konci devátého století. V letovisku se nachází známá promenáda Finikoudes, kde je i hlavní městská pláž. Navštívit můžete i řadu muzeí, archeologických nalezišť a mešit či klášterů. K horským túrám lze využít pohoří Troodos.

Ubytování

Crown Rerost Henipa *** hotel
Flamingo Beach *** hotel
San Remo ** hotel
Lordos Beach **** hotel
Cactus ** hotel
Vergi ** hotel
Sandy Beach **** hotel
Palm Beach ****+ hotel
Livadhiotis *** hotel
Sun Hall **** hotel
Goldan Bay Beach ***** hotel
Lois Princess Beach **** hotel
Aldiana Zypern   hotel